Regulamin oraz zasady umieszczania komentarzy

bezpieczenstwo.dlapilota.pl, to produkt redakcji dlapilota.pl, stworzony przy współpracy z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych - PKBWL. Projekt powstał przy wsparciu finansowym brokera ubezpieczeniowego, firmy Consus.

Portal, zawiera bazę danych uchwał i raportów z wypadków, zdarzeń i katastrof lotniczych oraz albumy opracowane w ramach działalności Komisji. Zasoby publikowane są według ściśle określonej taksonomii, czyli określonego klucza, który w logiczny sposób grupuje raporty o zdarzeniach sprawiając, że przeszukiwanie zasobów staje się łatwe i intuicyjne.

Nieustająco, wprowadzamy kolejne raporty. Licznik wprowadzonych zdarzeń, znajduje się w lewej górnej części portalu.

Za zgodą PKBWL, oddajemy do Państwa dyspozycji, również możliwość komentowania raportów. Wierzymy, że dyskusje pozwolą na jeszcze lepsze zrozumienie prawdziwych przyczyn incydentów bądź wypadków. Apelujemy o rzeczowe wypowiedzi. Wszystkie obrażliwe wpisy, naruszające godność osób, rodzin ofiar oraz osób trzecich będą natychmiast kasowane. Jeśli zaś, znalazłeś/-aś błąd we wprowadzonym raporcie, lub błędne przypisanie go do właściwej grupy (Tagów), zwracamy się z uprzejmą prośbą o uwagę/komentarz.

Regulamin portalu:
1. Pisz zawsze na temat. Twoja wypowiedź powinna być sensowna i pasować do tematu, w którym została umieszczona.
2. Jeżeli zakładasz nowy wątek - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treści wiadomości.
3. Odpowiadając pisz zawsze na temat.
4. Zanim odpowiesz, zastanów się czy rzeczywiście masz coś do powiedzenia, a twoja odpowiedź wniesie coś nowego do tematu.
5. Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu. Jeżeli masz coś istotnego do powiedzenia lepiej zacznij nowy wątek.
6. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Teksty o charakterze politycznym, obraźliwe dla innych użytkowników będą usuwane. Traktuj innych uczestników tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
7. Przed rozpoczęciem nowego wątku, zawsze sprawdź czy interesujący cię temat nie został poruszony wcześniej.
8. Nie należy umieszczać w komentarzach grafik, zdjęć czy animacji, a wyłącznie linki do nich.
9. Nie pisz wyłącznie WIELKIMI LITERAMI.
10. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwiaj listami prywatnymi.
11. Jeżeli Twój post jest skierowany tylko do jednej osoby lepiej wysłać jej prywatną wiadomość lub e-mail.
12. Posty zawierające nieuzasadnione wulgaryzmy, propagujące narkotyki, obrażające inne osoby, inne narodowości, religie, rasy ludzkie, zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, przyczyniające się do łamania praw autorskich, zawierające dane osobowe i teleadresowe bez zgody ich właścicieli, adresy do stron zawierających pornografię, nielegalne oprogramowanie itp. będą kasowane bez dalszego informowania autora.
13. Administratorzy i moderatorzy mogą zamykać wątki, edytować i usuwać posty (jeżeli naruszają regulamin tego forum, zasady dobrego wychowania i netykiety lub przepisy prawa obowiązującego na terytorium RP) oraz przenosić je na inne, bardziej odpowiednie miejsca.