O projekcie

Bezpieczeństwo.dlapilota.pl jest bazą danych raportów opracowanych przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL).

Bezpieczenstwo.dlapilota.pl udostępnia łatwy, zindeksowany dostęp do bazy danych raportów Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Bezpieczenstwo.dlapilota.pl jest portalem niezależnym.

Bezpieczenstwo.dlapilota.pl powstało przy finansowym wsparciu brokera ubezpieczeniowego, firmy Consus.

Sposób klasyfikacji raportów, został opracowany na podstawie analizy uchwał oraz raportów PKBWL. Nadana klasyfikacja wynika z analizy setek dokumentów i zgodnie z sugestiami internautów może zostać zmieniona/poprawiona.

Aby ułatwić przeszukiwanie raportów, do pomocy udostępniamy następujące narzędzia:

1. Przeszukiwarka po słowach kluczowych
Wystarczy wpisać dowolne wyrażenie. System automatycznie przeszuka wszystkie zawarte na serwerze pliki pdf, excel i word.

2. Mapa internetowa
z naniesionymi punktami zdarzeń. Wystarczy kliknąć w ikonkę

3. Wyszukiwanie zaawansowane - znajdź interesujący Cię podzbiór raportów
Mechanizm wyszukiwania zaawansowanego, umożliwia zawężenie zakresu przeszukiwanych zbiorów raportów, np.: proszę o wskazanie wszystkich raportów które dotyczyły lotów VFR w nocy na samolotach tłokowych, jednosilnikowych.

Właścicielem portalu bezpieczenstwo.dlapilota.pl jest firma dlapilota.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Księżycowej 3. 

Uwaga!
Gwiazdką * oznaczono raporty w których popełniono "oczywiste" pomyłki pisarskie, a które zostały poprawione przez redaktorów b.dlapilota.pl