Lot nieregularny

Zdarzenie samolotu SAAB 340A SP-KPR na lotnisku w Kijowie 94/12

Data zdarzenia:
2 February, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: Podczas startu samolotu, przy prędkości 80 kts, wystąpiła sygnalizacja dźwiękowa i wizualna
„CONFIG” na panelu CWP. Kapitan przerwał start i załoga zakołowała na stanowisko postojowe.

Zdarzenie samolotu MS 880 B SP-OLE na lotnisku Krosno 1291/11

Data zdarzenia:
2 October, 2011 (godzina nieokreślona)

Opis: Samolot po starcie wznosił się pod znacznym kątem, z prędkością bliską Vx. Na wysokości kilku
metrów, po wzniesieniu się ponad poziom hangaru, lot został zaburzony. Jeden ze świadków

Zdarzenie szybowca SZD-9BIS BOCIAN 1E SP-3711 na lotnisku Białystok-Krywlany 578/12

Data zdarzenia:
12 June, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: Uczeń-pilot wykonywał wraz z instruktorem lot według zad. AI/4 Programu Szkolenia
Szybowcowego Aeroklubu Polskiego. W trakcie podejścia do lądowania, po pełnym otwarciu

Zdarzenie samolotu AN-2 SP-FMN w rejonie Szczecina 762/08

Data zdarzenia:
5 October, 2008 (godzina nieokreślona)

Opis: Po starcie z lotniska Szczecin-Goleniów (EPSC), po ok. 2:20 lotu nastąpiła nasilająca się
nierówna praca silnika, której towarzyszył spadek obrotów. Po sprawdzeniu pracy

Zdarzenie śmigłowca EC 135 P2+ SP-HXR w miejscowości Stasinów 327/12

Data zdarzenia:
24 April, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: W dniu 24 kwietnia 2012 roku podczas wykonywania przeglądu polotowego, dowódca śmigłowca
stwierdził uszkodzenie dolnego poszycia śmigłowca. Śmigłowiec został wyłączony z eksploatacji.

Zdarzenie spadochronu STILETTO 135 w miejscowości Elbląg 517/12

Data zdarzenia:
26 May, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: Skoczek wykonywał skok z wysokości 3000 m. Na wysokości około 1100 m zainicjował otwarcie
czaszy głównej. Podczas procesu otwarcia, czasza w osłonce weszła w obrót, powodując

Zdarzenie śmigłowca EC 135 P2+ SP-HXF na lotnisku Warszawa-Babice 563/12

Data zdarzenia:
8 June, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: Przyczyną incydentu, polegającego na wyświetleniu się przestróg FADEC MINR, FLI
DEGR, FADEC FAIL, ENG MANUAL prawego silnika podczas lotu były zanieczyszczenia

Poważne zdarzenie szybowca SZD-48-1 "JANTAR STANDARD 2" SP-3212 w rejonie miejscowości Korycin 449/12

Data zdarzenia:
18 May, 2012 (godzina nieokreślona)

Opis: Pilot szybowcowy wykonywał przelot po trasie EPBK-Radziwił-Myszyniec-Sejny-EPBK
(506 km). Po zaniku noszeń termicznych pilot podjął decyzję o lądowaniu w terenie przygodnym