Zdarzenie samolotu ATR 72-200 po starcie z Gdańska 791/10
Opis: Na poziomie FL170 włączyła się sygnalizacja EXCESS CABIN ALT. Załoga zniżyła w trybie awaryjnym lot do poziomu FL100 i kontynuowała lot na lotnisko docelowe.
Zdarzenie samolotu BOEING 737-400 podczas odlotu z lotniska Kijów-Boryspol 1039/12
Opis: Podczas odlotu z KBP, na wysokości około FL160 w samolot uderzył piorun. Samolot znajdował się w trakcie wek torowania do ominięcia chmur Cb, w strefie silnego oblodzenia.
Zdarzenie samolotu ATR-72-202 SP-LFB na trasie Monachium-Poznań 1237/10
Opis: Podczas przeglądu WY w EPPO stwierdzono odłamanie części osłony prawego podwozia głównego, prawdopodobnie wskutek zderzenia z ptakiem podczas lotu z wypuszczonym podwoziem – podczas startu z Mon
Zdarzenie samolotu EMBRAER 170-200 SP-LIA podczas startu z lotniska Tel Aviv w Izraelu
Opis: Po starcie stwierdzono brak możliwości przestawienia dźwigni podwozia w pozycje „schowane”. Dźwignia pozostała w pozycji „wypuszczone”.
Zdarzenie samolotu BOEING 767-300 SP-LPF podczas przelotu na trasie Toronto-Warszawa 357/09
Opis: Na poziomie przelotowym FL360, po 5h15min lotu doszło do pęknięcia przedniej szyby kabiny załogi. Wykonano check-listę WINDOW DAMAGE, zmniejszono prędkość i wysokość lotu.
Zdarzenie samolotu BOEING 737-500 SP-LKE na lotnisku Warszawa-Okęcie 753/09
Opis: Po ok.3 minutach od chwili startu wskazania paliwomierzy lewego zbiornika spadły do zera.
Zdarzenie samolotu EMBRAER 170 SP-LDF na lotnisku Warszawa-Okęcie 275/10
Opis: Po zakończonym „boardingu” pasażerów załoga została poinformowana o przebiciu wlotu do silnika nr 2. Do uszkodzenia doszło w trakcie obsługi handlingowej samolotu.
Zdarzenie samolotu BOEING 737-400 SP-LLC po starcie z lotniska Lwów na Ukrainie 280/10
Opis: Po starcie z lotniska LWO, w trakcie wznoszenia na wysokości 5500 ft samolot został uderzony
piorunem w nosową lewą dolną część kadłuba. Do zdarzenia doszło w momencie przelotu w
Zdarzenie samolotu BOEING 737-300 TS-IEG na lotnisku Katowice-Pyrzowice 315/10
Opis: W trakcie obsługi nastąpiło uderzenie taśmociągiem bagażowym w tylną część kadłuba samolotu co doprowadziło do uszkodzenia poszycia samolotu w okolicy tylnego luku bagażowego.
Zdarzenie samolotu ATR-72-202 SP-LFG na trasie Warszawa-Wrocław 309/08
Opis: Podczas zniżania na poziomie ok.FL130 w okolicy Wrocławia nastąpiło zwarcie w instalacji
ogrzewania przedniej lewej szyby a następnie pęknięcie jednej z jej warstw, bez rozszczelnienia.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- …
- następna ›
- ostatnia »